Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras siekia, kad
muziejus taptų aktyvia ir įdomia komunikacijos erdve, kurioje
susitinka ir vieni kitus pažįsta žiūrovai, menininkai, parodų
kuratoriai, muziejininkai.
Ekskursijų, edukacinių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių, susitikimų
su meno profesionalais metu dalyviai sužino, kaip atsiranda meno
kūriniai, kaip jie patenka į parodas ar muziejaus kolekciją, taip
pat skatinami kritiškai vertinti meno procesus, įžvelgti jų įtaką
kasdieniam gyvenimui.
Siekiame, kad kiekvienas Nacionalinės dailės galerijos
lankytojas galėtų pilnavertiškai gėrėtis, kritiškai vertinti ir
suprasti galerijoje pristatomus meno kūrinius.
Gebėjimas tinkamai "perskaityti" vizualųjį meną šiuolaikiniam
žmogui tiek pat svarbus, kiek rašytinės kalbos mokėjimas, todėl
kiekvienas edukacinių renginių dalyvis, siekiantis orientuotis
vaizdų pasaulyje, skatinamas pažinti, interpretuoti ir plėtoti
savąjį kūrybiškumą.
Kontaktai:
Tel.: +370 5 219 59 61
El.paštas: edukacija(at)ndg.lt
Daugiau informacijos >PERFORMANSO MENO MOKYKLA PAAUGLIAMS
- Interaktyvių dirbtuvių, kuriose susipins teorija ir praktika;
- Praktinio performanso kūrimo proceso.
- Demokratija ir socialinis teisingumas: kviesime tirti, kaip performanso menas gali sustiprinti balsus, mesti iššūkį normoms ir pasisakyti už teisingesnę visuomenę.
- Tapatybė ir įvairovė: skatinsime švęsti turtingas žmogiškąsias patirtis ir naratyvus, puoselėjant įtraukties ir kultūrinės įvairovės galią.
- Įgalinimas ir saviraiška: ieškosite savo unikalaus meninio balso ir sužinosite, kaip jį panaudoti, kad įkvėptumėte pokyčiams ir suteiktumėte galių kitiems.
Vasaros mokyklos dalyvius Denisas Kolomyckis ir Nacionalinės dailės galerijos komanda atrinks iš atsiųstų paraiškų, kurią užpildyti gali čia: https://forms.office.com/e/QExAi9d8ML
Performanso vasaros mokykla skirta 16-19 metų jaunuoliams
Vasaros mokyklą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Daugiau informacijos >
Ar kada nors svajojote tapti iliustratoriumi ir kurti piešinius žurnalams bei knygoms? Tatjana daro tai kasdien! Dar ji turi ypatingą dovaną - ji yra autistiška. Tai reiškia, kad ji pasaulį mato šiek tiek kitaip nei dauguma.
Kartais Tatjana gali jaustis kitaip nei kiti, tačiau jos autizmas suteikia ypatingą gebėjimą kurti.
Šis edukacinis užsiėmimas yra puiki proga ugdyti supratimą ir toleranciją, taip pat skatinti pagarbų ir įtraukiantį bendruomenės jausmą pasitelkiant meno kūrinius ir kūrybiškas užduotis.
Per interaktyvią veiklą Nacionalinės dailės galerijos parodose ir dirbtuvėse vaikai sužinos apie neuroįvairovę, skirtingus mąstymo būdus bei tai, kaip vertinti ir gerbti individualius bruožus.
• Skatinti supratimą ir toleranciją neuroįvairovei.
• Skatinti pagarbų ir įtraukiantį bendruomenės jausmą.
• Ugdyti kūrybišką požiūrį į aplinką.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau informacijos >
• patys kurs guminius antspaudus ir derins juos su iš anksto menininko pagamintais antspaudais;
• sluoksniuos vaizdus, panašiai kaip tai daroma manga ir Namonaki Sanemasa ar Kazuki Umezawa kūriniuose;
• gamins originalias uchiwa (tradicines japoniškas vėduokles).
Dirbtuvių kaina vaikui - 3 Eur.
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Daugiau informacijos >
Edukaciniai užsiėmimai bei integruotos pamokos ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams.
Daugiau informacijos >
Edukaciniai užsiėmimai su KULTŪROS PASU
Kviečiame moksleivius pasinaudoti Kultūros paso galimybėmis ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose Nacionalinėje dailės galerijoje!
Daugiau informacijos >
NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE
KIEKVIENĄ MĖNESĮ DALYVAUKITE VEIKLOSE
SU SOCIALINIU RECEPTU
Daugiau informacijos ir registracija į programą čia:
https://pagalbasau.lt/socialinis-receptas/
Daugiau informacijos >
Ar patikėtumėte, kad 23 paaugliai savo laisva valia pasiryžo dalyvauti dviejų metų trukmės Nacionalinės dailės galerijos edukaciniame projekte "Kažkoks keistas menas", kuriame turėjo patys tapti parodos kuratoriais, architektais, dizaineriais ir rinkodaros specialistais? Visa sprendimų priėmimo laisvė ir atsakomybė patikėta jaunuoliams, o šio projekto rezultatus kiekvienas galėjo išvysti 2021 m. lapkričio 13 d. - 2022 m. vasario 5 d. NDG veikusioje parodoje "O KUR ŽMONĖS?". Daugiau kaip pusę metų užtruko parodos idėjos paieškos, kūrinių atranka, dizaino, architektūros, rinkodaros sprendimų paieška. Po parodos uždarymo dar metus - viso projekto katalogo sudarymas.
Daugiau informacijos >
Nuo 2014 m. birželio mėn. Nacionalinėje dailės galerijoje, Vytauto Kasiulio muziejuje, Vilniaus paveikslų galerijoje, Lietuvos jūrų muziejuje vyko VšĮ "Socialiniai meno projektai" inicijuota edukacinė programa specialiųjų poreikių turintiems asmenims "Susitikime muziejuje". Teigiami programos rezultatai paskatino išleisti metodinį leidinį muziejų edukatoriams, norintiems į savo muziejus pakviesti demenciją turinčius, Alzhaimerio liga sergančius, kitus specialiųjų poreikių turinčius žmones.
parsisiųskite leidinį pdf. formatu čia
Daugiau informacijos >
"Nebaigti reikalai" - tai paroda apie meninę komunikaciją paštu, apie siuntėją ir adresatą arba jo nebuvimą, apie pradėtą ir ne visada baigtą mintį, apie žaismingą pasipriešinimą sistemoms ir socialinių tinklų užuomazgas.
NDG Edukacijos centras galerijos lankytojams parengė intensyvią programą, kurios dalyviai galės išbandyti visas pašto meno kūrėjų būsenas ir čia pat galerijoje išsiųsti sukurtą laišką.
Daugiau informacijos >
NDG Lietuvos žiūrovams pristatoma Kinijos nacionalinio dailės muziejaus kuratorių parengta paroda "Kinų šeji: rinktiniai kūriniai iš Kinijos nacionalinio dailės muziejaus", kurią lydi du specialūs renginiai: kinų kaligrafijos dirbtuvės, kurias ves VU Konfucijaus instituto dėstytojas Zuo Yunpeng ir kinų kalbos pamoka kartu su VU Konfucijaus instituto dėstytoja dr. Cui Lan.
Daugiau informacijos >
Lapkričio 28 - gruodžio 10 d. NDG pietiniame vestibiulyje vyksta paroda
"Menas mano mieste - patiriu ir dalinuosi"
Paroda "Menas mano mieste - patiriu ir dalinuosi" yra kūrybinių dirbtuvių jaunimui ir senjorams, vykusių Nacionalinėje dailės galerijoje ir Kauno menininkų namuose, rezultatas. Joje pristatomi dirbtuvių dalyvių pasiūlymai įvairioms viešosioms Vilniaus ir Kauno erdvėms atgaivinant jas, pritaikant jas įvairiems poreikiams, padarant labiau "savomis".
Daugiau informacijos >
Moksleivi, ką TU matai?
Kažkas yra pasakęs, kad grožis slypi žiūrinčiojo akyse. Nėra vienodo žvilgsnio į galeriją, muziejų, ten randamus dalykus. O kaip TU matai galeriją, kas TAU yra vertinga, apie ką papasakotum draugui, o gal nepažįstamam žmogui? Kokį pasakojimą sukurtum apie Nacionalinę dailės galeriją? Detektyvą su moliūgų sriubos prieskoniu? Odę laikams, kurie niekad nebuvo atėję? Naktinių meno kūrinių pokalbių išklotinę? O gal tai ekskursija be žodžių?
Pirmasis projekto susitikimas - lapkričio 22 d., 17 val.!
Daugiau informacijos >
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras bei Nacionalinė dailės galerija kviečia į tarptautinę konferenciją "Menas ir socialinė įtrauktis: iššūkiai ir galimybės". Konferencija vyks spalio 26 - 27 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Nacionalinėje dailės galerijoje.
Kvietimas pranešėjams čia.
Daugiau informacijos čia.
Daugiau informacijos >
2015m. rugsėjo - spalio mėn. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga Nacionalinėje dailės galerijoje surengė kūrybinių dirbtuvių ciklą "Žmonių su regos negalia kultūrinė integracija ir meno pažinimas, taikant teatro ir šokio improvizacijos metodus". Renginio dalyviai dalyvavo taktilinėje ekskursijoje po NDG XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją, "Pojūčių teatro" edukaciniame užsiėmime, kontaktinės improvizacijos pedagogės Julijos Melnik mokymuose ir aktoriaus Arūno Žebrausko vedamose teatrinės improvizacijos dirbtuvėse.
Po kūrybinių dirbtuvių NDG siūloma ne tik pažintis su XXa. Lietuvos daile per taktilinius atvirukus, bet ir penki nauji edukaciniai užsiėmimai, sukurti neregiams ir silpnaregiams. Užsisakyti užsiėmimus gali ir regintieji, norintys išskirtinės patirties muziejuje. Užsiėmimai pritaikomi įvairaus amžiaus lankytojams.
Edukaciniai užsiėmimai silpnaregiams ir neregiams yra nemokami, juos užsakyti galite el.p. edukacija@ndg.lt, tel. (85)219 59 61.
Daugiau informacijos >
Rugpjūčio 24 d. NDG vyks strateginė švietimo konferencija "Emocinė branda. Tikslai ir iššūkiai", kurią organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Informacija apie konferenciją čia.
Daugiau informacijos >
Tarptautinis renginys "Meno prieinamumas: muziejai, bendruomenės ir socialinės atskirties grupės"
Nacionalinėje dailės galerijoje 2017 m. birželio 14-15 d. vyks tarptautinis renginys "Meno prieinamumas: muziejai, bendruomenės ir socialinės atskirties grupės". Renginį organizuoja viešoji įstaiga "Socialiniai meno projektai", įgyvendinanti meno iniciatyvas, mokymus ir tyrimus, kuriais siekiama aktualizuoti meno prieinamumo įvairioms atskirties grupėms klausimus, plėtoti naujus dalyvavimo kūrybinėje veikloje būdus ir skatinti kultūros paslaugų kūrimą.
Renginio organizatoriai pakvies į diskusiją apie auditorijos vaidmenį muziejų veikloje. Kartu su Airijos ir Skandinavijos šalių meno muziejų atstovais pasidalins prieinamumo programų kūrimo patirtimi. Lietuvos, Jungtinės Karalystės ir Australijos menininkai bei kultūros organizacijos pristatys iniciatyvas, stiprinančias bendruomeniškumo jausmą bei kuriančias saviraiškos galimybes socialinės atskirties grupėse.
Registracija į renginį vyksta iki š. m. birželio 7 d.
Renginio programa čia.
Daugiau informacijos www.menasgerovei.lt.
Daugiau informacijos >
2016 m. lapkričio 26 d. Nacionalinės dailės galerijos edukacijos centras dalyvavo parodoje "Mokykla 2016" Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Laboratorijos tema
"DAŽAI: KOKIUS NAUDOJA MOKSLININKAI, O KOKIUS - MENININKAI?"
Laboratorijoje pristatyti ir vykdyti tarpdisciplininiai biotechnologijų ir meno tiriamieji eksperimentai. Dalyviai susipažino su istoriniais tapyboje naudojamais dažais, jų gamybos technologijomis. Taip pat - šiuolaikiniais fluorescenciniais dažikliais, naudojamais ląstelės biologijoje bei mikroskopijoje. Mokytojai ir moksleiviai išbandė chromatografijos metodą, kuriuo iš augalinių produktų išskyrė pigmentus, aptarė jų reikšmę gyvajame pasaulyje. Užsiėmimo metu nagrinėtas ir fluorescencijos reiškinys naudojant UV lempą (teoriškai ir praktiškai). Dalyviai pasigamino fluorescencinius dažus ir kiaušininę temperą, su kuriais tapė, improvizavo.
Užsiėmimą vedė NDG edukatoriai, biomedicinos mokslininkas Vytautas Kulvietis ir biomedicinos studentė Živilė.
Laboratorija įgyvendinta bendradarbiaujant Lietuvos muziejų asociacijai, Nacionalinei dailės galerijai ir Nacionaliniam vėžio institutui.
Daugiau informacijos >
Spalio 10 d. - lapkričio 13 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams, kurių dalyviai, atvykę vieni, su tėveliais ar broliais ir seserimis, kūrinius XX - XXIa. Lietuvos dailės ekspozicijoje patyrė per skirtingus pojūčius: žiūrėjo, klausė, uodė, lietė. Patys tapė abstrakčius paveikslus, konstravo asambliažus.
Dirbtuves vedė NDG edukatoriai ir savanorės Marija, Aušra, Martyna, Vėsia.
Dirbtuvių rėmėjai: Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau informacijos >
Fantastiški vaizdiniai, iškreiptos perspektyvos, anamorfozės, mįslingi regėjimai - visa tai galite pamatyti parodoje "Jurgio Baltrušaičio rankraščiai: visiems ir niekam". Užsisakę edukacinį užsiėmimą ne tik tyrinėsite demoniškų padarų ir kerinčių iliuzijų pasaulį, bet ir kursite hibridinių būtybių piešinius.
Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams, jį užsisakyti galite el. p. edukacija@ndg.lt arba tel. (8 5) 219 59 61. Užsiėmimo kaina vaikui 0,30Eur.
Daugiau informacijos >
Nors paroda "Padainuok man labanakt/ Sing me to Sleep" baigėsi, paskaitykite dalyvių pasakotas istorijas arba pasivaikščiokite po Vilnių sekdami benamystės žemėlapiu.
Daugiau informacijos >
Parodai "Kinas eina per miestą. Vilniaus kino teatrų istorijos" pasibaigus, vis tiek galite tyrinėti Vilniaus kino teatrų istoriją atlikdami smagias užduotis su vaikais!
Parsisiųskite brošiūrą iš čia.
Brošiūra skirta smalsiems 6-10 m vaikams ir jų tėveliams.
Daugiau informacijos >
Kūrybinių dirbtuvių ciklas, kurį sudaro:
- Edukacinė Nacionalinės dailės galerijos ir "Pojučių teatro" programa;
- Kontaktinės improvizacijos kūrybinių dirbtuvių - mokymų programa (šokio ir judesio pedagogė Julija Melnik);
- Teatrinės improvizacijos kūrybinių dirbtuvių - mokymų programa (aktorius Andrius Žebrauskas).
Daugiau informacijos >
Jaunosios kartos tapytojų vedamos kūrybinės dirbtuvės vaikams ir jaunimui, lydinčios parodą "Vinco Kisarausko (1938-1988) kūrybos retrospektyva. Pasisveikinimas su laiku"
Linas Jusionis, Indrė Ercmonaitė ir Adomas Danusevičius ves net šešias dirbtuves, kurių metu vyresni dalyviai susipažins su skirtingais V. Kisarausko kūrybos etapais (eskizais, komponavimu, eksperimentais su atlikimu ir kt.) ir juos praktiškai išbandys, o mažesnieji tyrinės V. Kisarausko kūrinius dalyvaudami žaidybinėje veikloje.
Programa baigėsi.
Daugiau informacijos >
"Mokykla gyva mene" - edukacinė programa, skirta Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigų 5 - 12 klasių moksleiviams; joje jau dalyvavo virš 300 paauglių. Pagrindinis programos tikslas - per teorinius, kūrybinius, žaidybinius užsiėmimus supažindinti moksleivius su įvairių sričių mokslo ir meno sąsajomis, praplėsti vienos meno rūšies suvokimą.
Projektas baigėsi.
Daugiau informacijos >
http://fotoekologija.tumblr.com/
Kūrybinių dirbtuvių programą galite rasti čia.
Projektas baigėsi.
Daugiau informacijos >
NDG edukacijos centras pristato pirmąjį savarankiškai vaikų
edukacijai skirtą užduočių lankstuką
"Kaip žiūrėti į fotografiją? Užduočių lankstukas smalsiems vaikams
ir jų tėveliams".
Susipažinti su lankstuku ir atsispausdinti jį galite atsisiuntę iš čia.
Daugiau informacijos >